چرا در صورت لزوم باید دندان را پر کرد؟

پر کردن دندان، سوراخ یا حفره داخل دندان را درمان می کند. آنها بخش مهمی از مراقبت های ترمیمی دندان هستند و به یک باره می تواند محافظت از دندان شما در برابر آسیب بیشتر پوسیدگی را ایجاد کند. آنها می توانند از دندان های شما محافظت کنند، رشد حفره ها را متوقف کنند و اطمینان حاصل کنند که دندان نهفته برای سال های آینده محافظت می شود. در واقع، پر کردن دندان فواید زیادی دارد. در اینجا چند مورد از شناخته شده ترین آنها را آورده ایم.

پر کردگی دندان ممکن است برای سال ها باقی بماند.

پرکردگی دندان، بسته به اینکه از چه چیزی ساخته شده باشد، می تواند برای مدت طولانی، معمولاً حداقل 7 تا 10 سال دوام بیاورد. خوشبختانه، دندانپزشک شما می تواند تشخیص دهد که آیا پرکردگی شما قدیمی است، شکسته است یا به تعویض نیاز دارد. تا زمانی که به طور مرتب برای معاینه دندان های خود مراجعه می کنید، برای دندانپزشک شما مشخص خواهد شد که آیا نیاز به پر کردن جدید وجود دارد.

پر کردگی دندان از رشد حفره ها جلوگیری می کند.

پر کردن دندان این مزیت را دارد که با درمان یک حفره مانع بزرگ تر شدن آن می شود. زمانی که دندانپزشک شما حفره دندان شما را پاکسازی می کند، با زدودن باکتری هایی که باعث پوسیدگی دندان می شوند، می تواند از ایجاد حفره بزرگ تر در آن ناحیه جلوگیری کند و همچنین بهترین شانس را برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی بیشتر در آن ناحیه از دندان به شما بدهد. به این ترتیب، شما باید پر کردن دندان را به عنوان چیزی بیشتر از یک درمان حفره نگاه کنید؛ این درمان برای تلاش برای جلوگیری از پوسیدگی آینده نیز حیاتی است.

از رشد حفره ها جلوگیری می کند.

از رشد حفره ها جلوگیری می کند.

استحکام دندان طبیعی را افزایش می دهد.

ابتدا شرایطی را در نظر بگیرید که دندان شما تا زمان پر کردن در آن قرار خواهد داشت: پوسیدگی احتمالاً تا حدی دندان شما را در بر گرفته است. دندانی که پر شده است با ماده ای که برای ترمیم دندان استفاده می شود تقویت می شود. در نتیجه، استحکام طبیعی آن در اثر پوسیدگی تضعیف خواهد شد، زیرا دندان را می خورد و آن را در برابر شکستگی آسیب پذیرتر می کند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  فلپ لثه چیست؟ آیا خود به خود از بین می رود؟

عملکرد دندان های شکسته را احیاء می کند.

پر کردن دندان همچنین می تواند برای ترمیم دندان های شکسته یا دندان هایی استفاده شود که در اثر دندان قروچه ساییده شده اند. بسته به وسعت یا شدت آسیب، می توان از پر کردگی برای ترمیم قابل توجه دندان استفاده کرد، و این امکان را برای دندان فراهم می کند تا دوباره طبیعی به نظر برسد و عملکرد طبیعی داشته باشد.

اگر روی چند دندان پوسیدگی دارید، و نیاز به ترمیم های متعدد اجازه نمی دهد که اضطراب مانع شما از انجام درمان مورد نیاز شود. با دندانپزشک خود در مورد گزینه درمان دندانپزشکی در خواب صحبت کنید. این می تواند یک راه عالی برای اطمینان از این باشد که شما تمام درمان های مورد نیاز خود را با راحتی هر چه بیشتر، در کمترین مراجعات ممکن دریافت می کنید.

پر کردن دندان می تواند ظاهر دندان را بهبود بخشد.

مشکلات دندانی اغلب منبع مهمی از اضطراب برای افراد هستند. بسته به دندانی که از پوسیدگی یا آسیب رنج می برد و بسته به میزان شدت این مسئله، آسیب بویژه به دندان های جلو می تواند بسیار شرم آور یا اضطراب آور باشد. پر کردن دندان می تواند این مشکل را با پر کردن سوراخ و بهبود ظاهر دندان برطرف کند. همچنین می توان از پرکننده های دندان برای پوشاندن و شکل دادن به دندان های جلو استفاده کرد تا در دستیابی به لبخندی که همیشه می خواسته اید به شما کمک کند.

از دندان های شما در برابر پوسیدگی محافظت می کند.

به خاطر داشته باشید، حفره نشانه پوسیدگی دندان است. هنگامی که به دلیل عدم مراقبت مناسب پوسیدگی آغاز می شود، حفره دندانی می تواند گسترش یابد و باعث بروز مشکلات بیشتر و بیشتر شود و به صورت بالقوه منجر به عفونی شدن دندان شود. با این حال، شما با پرکردن دندان، یک حفره را در مسیر آن متوقف می کنید. از بین بردن پوسیدگی و ترمیم دندان، گیر افتادن غذا در داخل و اطراف حفره را متوقف می کند، تمیز کردن را آسان تر می کند و از گسترش پوسیدگی جلوگیری می کند.

از دندان های شما در برابر پوسیدگی محافظت می کند.

از دندان های شما در برابر پوسیدگی محافظت می کند.

پر کردگی ها می توانند فلوراید را در دندان آزاد کنند.

یکی از مزایای کمتر شناخته شده پر کردن دندان این است که ممکن است فلوراید را به داخل دندان بازگرداند. این آزاد شدن فلوراید همیشه اینطور نیست و به نوع پر کننده خاص استفاده شده بستگی دارد. آزاد سازی فلوراید یک امتیاز اضافی برای ترمیم دندان و معدنی کننده مجدد پوسیدگی باقی مانده بعد از پر کردن دندان است. فلوراید با کاهش رشد باکتری ها و کمک به جلوگیری از پوسیدگی بیشتر، می تواند مشکلات دندان را کاهش دهد. در این موارد، یک پر کردگی نه تنها مستقیماً به مشکل دندان می پردازد، بلکه می تواند به افزایش استحکام کلی دندان کمک کند، بنابراین خطرات سایر مشکلات را به حداقل می رساند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  علل حساسیت دندان ها بعد از دریافت روکش دندان

پر کردن دندان می تواند پیشگیری کننده باشد.

باز هم، این به استفاده خاص از پر کردن دندان بستگی دارد. با این حال، در برخی موارد، پرکردن دندان می تواند پیشگیرانه باشد، زیرا می تواند نیاز به پر کردن های بزرگ تر را که بعداً نیاز خواهد بود انجام شوند را متوقف خواهد کرد. علاوه بر این، پر کردن دندان می تواند فلوراید را آزاد کند، رشد باکتری ها را متوقف کند و در نتیجه از آسیب بیشتر دندان جلوگیری کند. در صورتی که شیارها یا فرو رفتگی های عمیقی در دندان های خود دارید یا اگر دندان های شما تحت تأثیر ساییدگی یا فرسایش قرار گرفته اند، ممکن است به پر کردن پیشگیرانه دندان نیاز داشته باشید.

0/5 (0 نظر)
0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code