آیا پوسیدگی زیر روکش دندانی جدی است؟

/
روکش های دندانی، کلاهک هایی به شکل دندان هستند که ساختار دندان آسیب دیده یا پوسیده شما را احیاء می کنند، راه حلی متداول برای بسیاری از مشکلات دندانی. آنها در جای خود چسبانده می شوند و به طور کامل قسمت قابل مشاهده دندان طبیعی شما را در خط لثه و بالای آن می پوشانند. اما حتی با وجود این "کلاه های" محافظ، هنوز پوسیدگی دندان در زیر روکش دندان امکان پذیر است.

آیا دندان قروچه می تواند باعث گوش درد شود؟

/
آیا گوش درد را تجربه می کنید و به این فکر می کنید که آیا دندان قروچه یا فشردن دندان ها می تواند دلیل آن باشد؟ پاسخ این است که آری، فشار دادن دندان ها روی یکدیگر که به آن دندان قروچه نیز می گویند، می تواند باعث گوش درد شود. این وضعیت زمانی رخ می دهد که شما آگاهانه یا ناخودآگاه دندان های خود را روی هم می سایید، قروچه می کنید یا به هم فشار می دهید. در حالی که در هنگام خواب شایع است، برخی افراد در طول روز هنگامی که استرس دارند یا مضطرب هستند، نیز دندان های خود را به هم فشار می دهند.

آیا دندان قروچه روی سینوس ها تأثیر می گذارد؟

/
دندان قروچه معمولاً در هنگام خواب اتفاق می افتد، اما برخی افراد هنگام بیداری نیز دندان قروچه می کنند. دندان قروچه می تواند منجر به بروز انواع مشکلات سلامت دهان شود، از جمله فرسایش دندان ها، لب پر شدن دندان ها و درد یا ناراحتی در عضلات فک و مفاصل فکی - گیجگاهی. اما آیا دندان قروچه می تواند روی سینوس ها نیز تاثیر بگذارد؟

آیا بزاق دهان اسیدی است؟ راه هایی برای خنثی کردن بزاق دهان!

/
بزاق به هضم غذا کمک می کند، اما در دهان شما چه می کند؟ بیشتر مردم می دانند بزاق مایعی است که دهان آن را برای کمک به جویدن و بلعیدن غذا تولید می کند، اما آیا می دانسته اید که بزاق نخستین خط دفاعی در برابر باکتری های عامل بیماری است؟ از آنجا که سطح pH بزاق تأثیر مهمی روی سلامت دهان دارد، بیایید در مورد اسیدی یا بازی بودن بزاق (و علت آن) و راه هایی برای حفظ تعادل در دهان برای کاهش خطر فرسایش و پوسیدگی مینا صحبت کنیم.

تحلیل رفتن لثه بین دندان ها و ایجاد مثلث سیاه

/
آیا لثه بین دندان های شما تحلیل رفته است؟ اگر به هر عکس داخل مجله یا تبلیغات نگاه کنید، لبخندهای زیبایی با دندان های یکدست و صاف مشاهده خواهید کرد. لبخندهایی که در این مجلات مشاهده می کنید، بدون هیچ گونه شکاف و فضا هستند. هنگامی که لثه های شما درمان شدند و سلامت خود را بدست آورند، می توان درمان فضاهای تاریک را انجام داد. شما می توانید از طریق یکی از سه گزینه درمانی با این فضاهای سیاه در لبخند خود خداحافظی کنید.

مضرات بوتاکس برای درمان دندان قروچه

/
فشردن و ساییدن فک که تحت عنوان دندان قروچه یا براکسیسم نیز شناخته می شود، شامل کشش یا ساییدن مکرر عضلات فک است. این عادت می تواند منجر به بروز درد، مشکلات دندانی و سایر علائم شود. گاهی اوقات از تزریق بوتاکس برای فلج کردن موقت عضلات استفاده می شود تا فشار شدید را کاهش دهد. با این حال، برخی از معایب احتمالی استفاده از بوتاکس وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند.

فلپ لثه چیست؟ آیا خود به خود از بین می رود؟

/
آیا فلپ لثه از بین می رود؟ این یک پرسش متداول است که بسیاری از افراد وقتی متوجه وجود فلپ لثه روی دندان عقل خود می شوند با آن مواجه می شوند. فلپ های لثه که به نام اپرکولا opercula نیز شناخته می شوند، می توانند هنگام رویش جزئی دندان عقل ایجاد شوند. در حالی که برخی از فلپ های لثه ممکن است خود به خود از بین بروند، برخی دیگر ممکن است برای جلوگیری از عفونت و عوارض بیشتر به درمان نیاز داشته باشند.

چرا دندان های طبیعی من سفید نیستند؟

/
رنگ دندان ها به طور طبیعی سفید است. سفید خالص بودن دندان ها برای اکثر افراد طبیعی نیست. سایه طبیعی دندان ها از سفید مایل به زرد روشن تا سفید مایل به خاکستری متغیر است. تعداد بسیار کمی از افراد بدون هیچ گونه درمان سفید کننده مصنوعی، دندان های سفید درخشانی دارند.

علل حساسیت دندان ها بعد از دریافت روکش دندان

/
روکش دندان می تواند دندان آسیب دیده را حفظ کند و در عین حال لبخند شما را نیز بهبود بخشد، اما داشتن دندان های حساس بعد از قرار دادن روکش غیر معمول نیست. این حساسیت در بیشتر موارد موقتی است، اما راه های ساده ای برای کاهش ناراحتی وجود دارند.

بعد از کشیدن دندان عقل چه چیزی باعث گیج و منگ شما می شود؟

/
با یک جستجوی سریع در اینترنت، ویدئوهای افرادی که بعد از کشیدن دندان های عقل خود مانند دیوانه ها رفتار می کنند، هیچ پایانی ندارد، اما چه چیزی باعث این رفتار می شود؟ برای توضیح در این مقاله، به این پرسش پاسخ می دهیم که بعد از کشیدن دندان عقل چه چیزی باعث گیج و منگ شدن شما می شود؟