بخش تخصصی کاشت ایمپلنت

سلامت دهان و دندان و شکل ظاهری آنها یکی از مهمترین فاکتورها در زیبایی محسوب می‌شوند. یکی از مشکلاتی که میلیونها نفر در دنیا با آن مواجه هستند از دست دادن یک یا چند دندان است و از جمله عواملی که منجر به این مشکل می‌شوند می‌توان به پوسیدگی دندان، بیماریهای لثه، و یا آسیب و ضربه اشاره نمود. بریج و دنچر تنها راه‌حلهایی بودند که سالها برای رفع این مشکل بکار می‌رفتند اما امروزه ایمپلنتهای دندانی ابزاری هستند که بیشتر از سایر روشها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ایمپلنتهای دندانی جایگزین ریشۀ دندان می‌باشند. ایمپلنتها پایه‌ای برای دندان جایگزین ثابت یا متحرک هستند که برای هماهنگی با دندانهای طبیعی ساخته می‌شوند.

مقالات تخصصی کاشت ایمپلنت

استفاده از ایمپلنت ها به عنوان کمک به درمان ارتودنسی به سرعت جایگاه خود را پیدا کرده است. آنها ویژگی های یک لنگر ارتودنسی ایده آل را دارند: نیاز به همکاری بیمار نیست. تکیه گاهی محکم هستند زیرا الیاف پریودنتال ندارند. در روش های مختلف درمان، به راحتی قابل استفاده هستند.

انواع پروتز های متکی بر ایمپلنت : پروتز هایی که با چسب به ایمپلنت متصل می شوند، همانطور که از نام آنها بر می آید برای چسباندن این نوع روکش ها به ایمپلنت از چسب مخصوص دندانپزشکی استفاده می شود

گزینه های بسیاری برای تصویربرداری از محل کاشت ایمپلنت وجود دارند، این تکنیک باید بر اساس مورد، و توانایی جراح در تعبیر تصاویر انتخاب شود. در این مقاله می خواهیم انواع تصاویر رادیوگرافی که کمک کننده خواهند بود را به شما معرفی کنیم.

موکوزیت اطراف ایمپلنت (peri-implant mucositis) و پری ایمپلنتایتیس (peri-implantitis) هر دو دارای مشخصه ویژه التهاب واکنشی در بافت های پیرامون ایمپلنت های دندانی هستند که می تواند منجر به تخریب بافت و در نهایت، شکست ایمپلنتی شود که به طور کامل با استخوان فک جوش خورده است.

استحکام ایمپلنت های دندان در مقایسه با دندان های طبیعی چگونه است؟ این پرسش پاسخ قطعی ندارد. پاسخ آن به میزان سلامت دهان و دندان فرد، میزان استحکام استخوان ها، و نیز استحکام کنونی دندان های طبیعی او بستگی دارد.

در این مقاله به معرفی داروهایی می پردازیم که میزان موفقیت کاشت ایمپلنت های دندان را تحت تأثیر قرار می دهند. ایمپلنت های دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته هستند که موفقیت کاشت آنها به اسئو اینتگریشن یا همان پیوند مستقیم عملکردی و ساختاری ایمپلنت و استخوان فک بستگی دارد.

در مقاله قبل گفتیم که با فراهم بودن همه شرایط، امکان کاشت ایمپلنت فوری وجود دارد. اما ممکن است برای حفظ و بازسازی بافت لثه و استخوان پیرامون آن نیاز باشد اقدامات خاصی انجام داد.

نمونه های درمانی کاشت ایمپلنت

Sort By: Direction:
TOP