بخش تخصصی جراحی پوشش ریشه دندان

لبخند یکی از ابتدایی‌ترین راه‌های ارتباط بین انسان‌ها است و تعجبی ندارد که داشتن لبخندی زیبا مهمترین دغدغه‌ی بیمارانی است که به کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه می‌کنند. تناسب صورت-لب، لب-دندان و لب-لثه جذابیت لبخند را معین می‌کنند. در بیماری تحلیل لثه، لثه نه تنها از روی دندان‌ها بلکه از روی ریشه‌ی دندان‌ها از بین می‌رود و عدم وجود بافت کافی لثه روی ریشه‌ی دندان‌ها باعث پوسیدگی و تغییر رنگ ریشه‌ی دندان‌ها خواهد شد، که اکنون بدون پوشش باقی مانده‌اند، و به مرور زمان ظاهری نازیبا برای دندان‌ها ایجاد خواهد کرد. جراحی پوشش ریشه‌ی دندان و پیوند بافت با هدف ایجاد پوشش مجدد روی ریشه‌ی دندان و جلوگیری از آسیب‌های بیشتر به ریشه‌ی دندان صورت می‌گیرد که نتایجی عالی در بر خواهد داشت.

مقالات تخصصی جراحی پوشش ریشه دندان

در صورتی که عفونت‌های باکتریایی درون دندان پیشرفت کنند، می‌تواند به ریشه‌ی دندان نفوذ کرده و استخوان فک را مورد حمله قرار دهد. این مشکل در نهایت موجب افتادن دندان و مرگ دندان خواهد شد. اجازه ندهید این اتفاق شما را از پیگیری درمان باز دارد یا منتظر نشوید تا دندان به صورت خود به خود بیافتد. این روند بسیار دردناک خواهد بود و آسیب‌های جدی‌تری در پی خواهد داشت. زیرا باعث از دست رفتن دندان‌های دیگر نیز خواهد شد.

Tagged under: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

تشخیص زنده بودن یا مرگ دندان همیشه کار راحتی نیست. تنها یک متخصص دهان و دندان قادر است با اطمینان خاطر صحت این موضوع را تایید کند. اما خودتان نیز می‌توانید با تشخیص و معاینه‌ی شخصی تا حدودی آن را تشخیص دهید. دو علامت و نشانه‌ی اصلی مرگ دندان درد و تغییر رنگ دندان می‌باشند. ممکن است یک یا هر دو نشانه را در دندان خود مشاهده نمایید. اگر دندان شما از دست رفته است یا در حال از دست رفتن است، دامنه‌ی درد از عدم وجود درد تا درد شدید خواهد بود.

Tagged under: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

بیماری‌ لثه (پریودنتال) به عفونت بافت‌ لثه و استخوانی اطلاق می‌گردد که دندان را در بر گرفته و آن را در مکان خود نگه می‌دارند. منشا این بیماری عموما عاداتی از قبیل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نادرست هستند که اجازه می‌دهند پلاک –یک لایۀ چسبناک از باکتری‌ها- روی دندان‌ها ایجاد شده و به تدریج سخت‌تر شود. تنها یک پاکسازی تخصصی توسط دندانپزشک یا متخصص بهداشت دهان و دندان قادر به برطرف نمودن پلاک دندان‌ها خواهد بود.

Tagged under: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نمونه های درمانی جراحی پوشش ریشه دندان

Sort By: Direction:
    TOP